Turkija: Alanijos lankytinos vietos

Turkija: Alanijos lankytinos vietos

Kelionės į Alaniją populiarios savo viskas įskaičiuota kelionių paketais, šiluma lepinančiais paplūdimiais ir pramogomis visai šeimai. Tačiau lankytinos vietos Alanijoje ir aplink, taip pat daro kurorta idealia vieta tiems, kas mėgsta tyrinėti. Įtraukus gamtos grožio orientyrus, istorines vietas ir aplinkinius miestelius, Alanijos lankytinos vietos bus puiki pradžia pažinti turkišką gyvenimo būdą. 

Raudonasis bokštas - ryškus penkiaaukštis gynybos bokštas, ikoninė miesto struktūra, pastatyta dar XIV amžiuje Seljuko imperijos. Tai viena iš pagrindinių kurorto traukos vietų, ką pamatyti Alanijoje skuba turistai iš viso pasaulio. Bokštas išsaugotas iki mūsų dienų, nors ir buvo žemės drebėjimų ir didelių audrų, tačiau vis dar yra vienas iš geriausiai išsilaikusių viduramžių karinės architektūros pavyzdžių. Raudonasis bokštas ne tik vaizduojamas įvairiose atvirutėse, bet ir pačioje miesto vėliavoje.

Alanijos pilis - akmenuotą Alanijos pusiasalį aplenkianti nuostabi Seljuko laikų pilis, apjuosta 6 km sienomis. Užlipsite į ją galima stačiomis Tophane rajono gatvelėmis. Iš 250 metrų virš jūros lygio išlikusių pilies griūvėsių atsiveria puikus vaizdas į miestą, Cilikio kalnus ir Raudonąjį bokštą. 

Sapadere kanjonas - stačios kalkakmenio sienos iš abiejų sklandančios upės pusių, apsuptos kalnais, miškingais pėsčiųjų takais. Kanjonas gerai prižiūrimas ir pritaikytas turistų lankymuisi. Čia galima grožėtis nepaprasta gamta ir kaskadiniais kriokliais.

Dim urvas - pačių vietinių rekomenduojamas aplankyti urvas, populiari turistų lankytina vieta. Tai maždaug 10 kilometrų nuo centro nutolęs urvas Tauro kalnuose, į kurį važiuoja visi norintys pasigrožėti stalaktitais ir stalagmitais. 360 metrų ilgio besidriekiantis takas einant nuves gilyn į kalną. Tiek žiemą, tiek vasarą oro temperatūra siekia vos 18 laipsnių, tad jeigu kelionės į Alaniją metu norėsite aplankyti šią vietą, nepamirškite į lagaminą įsimesti kiek šiltesnio švarkelio.

Kelionė piratų laivu - plaukiojimas valtimis, džiuginantis saulės voniomis ir maudynėmis jūroje. Tai dar vienas būdas apžvelgti pagrindinius lankytinus objektus, tokius kaip Raudonasis bokštas, Senoji laivų statykla ir Alanijos pilis su įtvirtinimais iš įvairių kampų. 

Kleopatros paplūdimys Alanijoje – vienas populiariausių paplūdimių. Pasakojama kad auksinis pajūrio ruožas kadaise priviliojo pačią Egipto karalienę Kleopatrą – iš to ir kilo paplūdimio pavadinimas. Šiais laikais pasigrožėti pakrante čia plūsta milijonai turistų. Jei norite būti tikri dėl vietos jame, atvykite anksti. 

Alanijos miesto centras - Alanija yra ne tik turistų lankomas miestas, bet ir gyvenamasis miestas. Pasivaikščiojimas yra puikus būdas patirti vietos gyvenimą Alanijoje.

Alanijos archeologijos muziejus - atnaujintame 2012 m. nedideliame, bet puikiai kuruojame Alanijos muziejuje verta apžiūrėti bronzine Heraklio statulą, artefaktus, įvairius įrankius, ąsočius, papuošalus, laiškus ir monetas, iš kultūrų, kurios kadaise pavadino Turkijos apylinkes savo namais. 

Alanijos lankytinos vietos atvers dar ryškesnius horizonus, negu nuotraukose esantys vaizdai. Pamatykite savo akimis ir patirkite neišdildomus įspūdžius keliaujant, pažindantis su nuostabiu Turkijos kurortu - Alanija.


  • Alanijos lankytinos vietos - Alanijos pilis - kelionės į Alaniją - keliones.lt
  • Alanijos lankytinos vietos - Vaizdas iš Alanijos pilies viršūnės - kelionės į Alaniją - keliones.lt
  • Alanijos lankytinos vietos - Sapadere kanjonas - kelionės į Alaniją - keliones.lt
  • Alanijos lankytinos vietos - Dim urvas - kelionės į Alaniją - keliones.lt
  • Alanijos lankytinos vietos - Kelionė piratų laivu - kelionės į Alaniją - keliones.lt
  • Alanijos lankytinos vietos - Alanijos archeologijos muziejus - kelionės į Alaniją - keliones.lt

Kelionės į Alaniją

nuo 234 €
Noriu kelionės!