• noriu@keliones.lt
  • VILNIUS: Žalgirio g. 92 / KAUNAS: K. Petrausko g. 13
  • +370 620 53335 +370 620 78889
  • img
Regionai Egiptas
img
Asuanas – piečiausias miestas Egipte, išsidėstęs rytiniame Nilo krante su maždaug 200 000 gyventojų. Tai svarbus turizmo centras, nes šalia yra keletas didingiausių senovės Egipto šventyklų. Pagrindinė – Didžioji Abu Simbelio šventykla. Tai Ramzių valdymo laikotarpio (1291 – 1075 m. pr. m. e.) architektūros bei meno simbolis, pati didingiausia ir viena gražiausių Egipto šventyklų, kurią pastatė vienas žymiausių Egipto valdovų – Ramzis II-asis. Tiksliau ji buvo ne pastatyta, o iškalta iš vientisos uolos. Asuano apylinkės vienos vaizdingiausių Egipte – netoliese prasideda Nilo slenksčiai, spalvingo afrikietiško kolorito suteikia Nubių kaimeliai.
img
Tai Egipto širdis, tūkstačio minaretų, kontrastų miestas, įsikūręs prie Nilo žiočių. Anot „Tūkstančio ir vienos nakties“ herojaus – „tas, kas nematė Kairo, nematė ir pasaulio.“ Čia kvapą gniaužia žmonių ir mašinų chaosas, ju skleidžiamas triukšmas. Čia tvyro amžinumo, sulydžiusio savyje modernią šiandieną ir faraonų laikus menančią senovę, dvasia. Gyvenimas verda tarp istorijos paminklų – iš aukštesnių pastatų matomos piramidės, pasiklysti galima painiuose Viduramžių skersgatviuose. Na, o Nilo upę centre supantys prabangūs viešbučiai ir verslo pastatai atstovauja modernųjį Kairą. Nacionalinis Egipto muziejus Kaire – tikras Senovės Egipto palikimo lobynas. Čia saugoma daugiau kaip 100 000 muziejinių vertybių iš beveik kiekvieno Egipto istorijos periodo. Jis toks didžiulis, kad juokaujama, jei prie kiekvieno čia esančio eksponato praleisite po minutę, tai jums viskam apžiūrėti prireiks daugiau nei metų. Visai šalia Kairo stūkso ir Egipto brangenybės –Cheopso, Chefreno ir Mikerino piramidės, menančios Senosios faraonų karalystės laikus.
img
Luksoras išvertus iš arabų kalbos reiškia „rūmus“, ir tai labai puikus pavadinimas vienam gražiausių Egipto istorinių miestų. O dėl gausybės architektūrinių paminklų jis dar vadinamas „muziejumi po atviru dangumi“. Luksoras – miestas, kuris iš labai arti leidžia prisiliesti prie faraoniškojo laikotarpio Egipto. Luksoras - miestas Aukštutiniame Egipte, senovėje vadintas Tėbais. Faraonų valdymo laikais (2100-780 m. pr. Kr.) šis miestas buvo Egipto sostine, kurioje buvo rengiamos didžiausios religinės šventės. Tad nenuostabu, kad iš 12-os žymiausių, faraonų laikus menančių istorijos paminklų Luksore yra net 8-eri. Garsiausi objektai: Karnako, Hačepsutės ir Luksoro šventyklos, Karalių slėnis, Memnono kolosai.
img
Marsa Alamas
img
Sal Hašišas
img
Šarm Aš Šeichas

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku