Graikija: Atėnų lankytinos vietos

Graikija: Atėnų lankytinos vietos

Kelionės į Atėnus populiarios tarp turistų, nes miestas garsėja archeologiniais griuvėsiais ir reikšmingais istoriniais paminklais. Miestas taip pat yra svarbus kultūros, naktinio gyvenimo ir sporto centras. Prieš planuojant kelionę, rekomenduojama apsvarstyti, ką pamatyti Atėnuose, kokius objektus norėsite aplankyti.

Pristatomos populiariausios Lankytinos vietos Atėnuose, kurias verta pamatyti:

Akropolis - laikomas senovės miesto centru ir simboliu. Šia vietovę būtina įtraukti į Atėnų lankytinos vietos sąrašą, nes būtent Akropolis sudaro didžiausią graikų Antikos architektūrinį ir meninį paveldą.

Likabeto kalno viršūnė - yra aukščiausias Atėnų centrinės dalies taškas. Į kalno viršūnę galima užlipti takais, esančiais aplink kalvą, arba pakilti funikulieriumi. Nuo viršūnėje esančios apžvalgos aikštelės atsiveria bene geriausias vaizdas į miestą. Čia taip pat rasite koplyčią, restoraną ir kavines.

Monastiraki - įsikūręs šiaurinėje Akropolio pusėje. Tai yra viena populiariausių prekybos vietų Atėnuose. Čia gausu įvairių parduotuvių, sendaikčių turgus. Kelionės į Atėnus metu, patartina čia apsilankyti - galbūt rasite autentiškus suvenyrus savo artimiesiems!

Atėnų archeologijos muziejus - laikomas vienu svarbiausių archeologijos muziejų ne tik Graikijoje, bet ir visame pasaulyje. Jis buvo įkurtas tam, kad būtų kur saugoti senovės daiktus, artefaktus iš visos Graikijos. Čia galėsite pamatyti neolito, Antikos laikų kolekcijas.

Plaka - yra seniausia Atėnų vieta, daugumoje gatvių buvo uždarytas eismas automobiliams. Tai ideali vieta pasivaikščioti ar pasimėgauti vietinėmis kavinėmis ir restoranais. 

Sintagmos aikštė - yra pati svarbiausia miesto aikštė, kurioje yra viešojo transporto taškas, čia stoja autobusai, troleibusai, metro ir tramvajai. Aikštėje rasite centrinį fontaną, nuostabių statulų ir žalią teritoriją, kurioje galėsite maloniai atsikvėpti tarp gausybės medžių.

Dzeuso olimpiečio šventykla - yra didžiausia kada nors pastatyta senovėje šventykla, itin populiari tarp turistų lankytina vieta Atėnuose. Šiai dienai, pusiau sugriauta šventykla, buvo skirta Dzeusui, Olimpo dievų valdovui, todėl ji yra pavadinta jo garbei. Šalia šios šventyklos yra daug kitų lankytinų objektų.

Areopago kalva - anksčiau čia buvo Atėnų teismas. Šiandien jis yra populiarus tarp keliautojų. Nuo kalno atsiveria nuostabus vaizdas į Akropolį, senovinę Agorą. Rekomenduojama čia atvykti  saulėlydžio metu, kuomet vaizdas taps dar magiškesnis.  

Flisvos prieplauka - yra nuostabi viduržemio jūros prieplauka, kurioje yra puikių vietų kur galima pavakarieniauti, apsilankyti prekybos vietose. Čia vyksta daug kasmetinių renginių, kurie yra skirti jachtų savininkams ir lankytojams. 

Senovės Agora - archeologinė vietovė, esanti po Akropolio šiaurės vakarų šlaitu. Agora anksčiau buvo gyvenimo centras, kur veikdavo turgūs, parduotuvės ir valstybiniai sektoriai. Šiandien yra išlikę tik išsibarsčiusios akmenų krūvos ir pamatų sienos, kurios atspindi kadaise buvusius prekystalius, pastatus bei šventyklas.

Atėnų lankytinos vietos, atrodo, gali nesibaigti - juk vien miestas tampa atviru muziejumi po dangumi. Jeigu ketinama planuoti savaitgalio kelionė į Atėnus, verta susidaryti labiausiai norimų aplankyti vietų sąrašą ir pasiruošti patogų maršrutą. Na, o pasirinkus kiek ilgesnes atostogas, galima ne tik pažinti, dar prieš kelionę klausiant savęs, ką pamatyti Atėnuose, bet ir pačioje kelionėje leisti sau derinti puikų poilsį ir pažinimo džiaugsmą viename.


  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Akropolis
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Monastiraki
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Atėnų archeologijos muziejus
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Sintagmos aikštė
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Sintagmos aikštė
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Dzeuso Olimpiečio šventykla
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Likabeto kalva
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Likabeto kalva
  • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Senovės Agora

Kelionės į Atėnus

nuo 80 €
Noriu kelionės!