Prancūzija: Paryžiaus lankytinos vietos

Lankytinos vietos Paryžiuje nustelbs savo skaičiumi daugelį pasaulio valstybių. Ką pamatyti Paryžiuje tikrai nebus pagrindinis klausimas kelionės metu. Čia savo ramybę atras meno gerbėjai, gurmanai, mados žinovai, pažintinių kelionių mėgėjai, vaikams tai taip pat bus daug žadanti kelionė, nes juk pačiame Paryžiuje galima atrasti Disneilendą. Savaitgalio kelionės į Paryžių taip pat labai mėgstamas pasirinkimas poroms. Juk tai vienas iš romantiškiausių miestų pasaulyje. Tad kelionės į Paryžių tikrai suvirpins kiekvieno keliautojo širdį ir be abejonės vos sugrįžę namo, norėsite atvykti čia dar kartą.

Eifelio bokštas – ryškiausia Paryžiaus įžymybė – 1889 m. pastatytas Eifelio bokštas, esantis Champ de Mars (Marso laukai) parke. 324 metrų aukščio metalinė konstrukcija yra vienas lankomiausių mokamų objektų pasaulyje, kiekvienais metais pritraukiantis milijonus turistų. Teigiama, jog giedru oru nuo viršutiniosios apžvalgos aikštelės galima išvysti Šartro katedrą. Nors Eifelio bokštas atrodo vienspalvis, tačiau iš tikrųjų padengtas trijų skirtingų spalvų dažais: šviesiausia spalva dažoma viršūnė, o tamsiausia – apačia. Eifelio bokštas atidarytas 365 dienas per metus. Šiais laikais Eifelio bokštas yra viena pagrindinių turistinių vietų Prancūzijoje, tačiau nenusileidžianti dar begalei kitų.

Luvras – tai vienas didžiausių ir svarbiausių pasaulio muziejų, esantis Paryžiaus centre. Buvusiuose Prancūzijos karalių rūmuose įkurtas muziejus saugo galybę įvairiausių eksponatų, tarp kurių- „Mona Liza“ paveikslas bei „Milo Veneros“ skulptūra. Lankytojai gali apžiūrėti apie 35 tūkst. eksponatų, kurie demonstruojami aštuoniuose teminiuose skyriuose. Luvro muziejus dirba kiekvieną savaitės dieną, išskyrus antradieniais. Įėjimo kaina svyruoja nuo 12 iki 16 eurų, asmenims iki 18 metų įėjimas nemokamas. Nemokamai muziejų aplankys ir asmenys nuo 18 iki 25 metų, esantys iš Europos Sąjungos.

Versalio rūmai – tai buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir bene lankomiausia pilis visoje šalyje. Šie rūmai, esantys apie 20 km nuo Paryžiaus, yra vienas garsiausių prancūzų klasicizmo šedevrų, taip pat vieni didžiausių rūmų Europoje. Įėjimas į Versalio rūmus kainuoja – 15 eurų. Nemokamai Versalio rūmuose gali lankytis asmenys iki 18 metų, taip pat Europos Sąjungos piliečiai, kuriems 18-25 metai. Šie fantastiški rūmai pasižymi ne tik nuostabia architektūra, tačiau ir įdomiomis dvariečių gyvenimo istorijomis. Būtent šio dvaro prabangumas bei istorijų gausa ir traukia turistus čia apsilankyti.

Dievo Motinos katedra – žymiausia bažnyčia Paryžiuje ir puikus gotikinis architektūros pavyzdys. Šio gotikos šedevro statybos buvusios romėnų šventovės vietoje prasidėjo 1163 m. ir truko apie 200 metų. Dievo Motinos katedroje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai, net ir pats Napoleonas Bonapartas. Paryžiaus katedra įsikūrusi miesto širdyje, Ile de la Cite saloje. Paryžiaus Dievo Motinos katedra buvo atvira visiems norintiems užsukti ir pamatyti šį gotikos stebuklą iš vidaus. Tačiau 2019 metų balandžio mėnesį ši katedra buvo nuniokota gaisro ir šiuo metu yra uždaryta nenumatytam laikotarpiui, todėl apsilankymas joje deja negalimas.

Triumfo arka – architektūrinis paminklas Šarlio de Golio aikštėje (dar vadinama Žvaigždės aikšte), Eliziejaus laukų vakariniame pakraštyje. Triumfo arka pastatyta pagerbti kovojusius už Prancūziją, ypatingai Napoleono laikais. Ant statinio išvardinti visi kovoti karai bei generolų vardai, vaizduojami Napoleono žygiai. Po apačia yra Pirmojo pasaulinio karo nežinomo kario kapas. Kiekvienas apsilankęs Prancūzijoje ne tik atvyksta pasigrožėti šiuo statiniu, bet ir pasidaro po kelias fotografijas ateičiai.

Eliziejaus laukai – tai ne tik žymiausia gatvė visoje Prancūzijoje, bet ir rojus mėgstantiems apsipirkinėti. Eliziejaus laukuose apstu restoranų, kavinių, parduotuvių. Bene žymiausi Eliziejaus laukų pastatai – tai Pasaulinės parodos garbei iškilę neoklasicistiniai Grand Palais ir Petit Palais rūmai, kuriuose įsikūrę muziejai ir galerijos. Be Eliziejaus laukų, meilės miestu tituluojamame Paryžiuje apstu ir kitų legendinių apsipirkimo vietų, pavyzdžiui, Galeries Lafayette ir Printemps universalinės parduotuvės, esančios Haussmann bulvare. O Avenue Montaigne vilioja mados ir prabangos mėgėjus.

Disneilendas – tai yra vienas lankomiausių atrakcionų parkų visoje Europoje, ir labiausiai lankomas atrakcionų parkas Prancūzijoje. Čia įsikūrę du teminiai parkai – Disneilendas ir Volto Disnėjaus studija-parkas. Dienos bilietas į abu teminius parkus kainuoja apie 74 EUR. Dienos bilietas į vieną pasirinktą parką kainuoja 62 EUR (asmenims nuo 12 m.) ir 56 EUR (vaikams iki 12 m.). Vaikams iki 3 metų apsilankymas Disneilende yra nemokamas.  Šis parkas ypatingas tuo, jog tai yra ne tik puiki pramoga vaikams, bet ir jų tėvams, kurie nori šiek tiek atsipūsti nuo kelionės rutinos ar tiesiog prisiminus vaikystę papramogauti ir linksmai praleisti laiką.

Nacionalinė Opera –tai be galo prabangus pastatas, kurio architektūra pasakoja apie didingą Prancūzijos praeitį. XIX a. viduryje, po pasikėsinimo į senąjį Operos pastatą, imperatorius Napaleonas III liepė pastatyti naują teatrą – tokį, kuriame jis galėtų jaustis saugus, tarytum namie. 1862 metais prasidėjo naujojo operos teatro statybos, kurios truko net 15 metų. Kolonos, mitologinės skulptūros, freskos, marmuras, daugiau nei 2 tūkst. žmonių talpinanti salė – šis pastatas tikrai turi kuo nustebinti. Ir kiekvienas jame apsilankęs bus sužavėtas bei įkvėptas tetre rengiamų spektaklių.

Mulen Ružas – Paryžiuje, Monmartre, esantis žymiausias Prancūzijos kabaretas, Vakarų Europos bohemos simbolis. „Moulin Rouge“ buvo atidarytas 1889-aisiais – tais pačiais metais, kaip ir Eifelio bokštas Prancūzijos sostinėje. Reviu teatras yra turistų traukos centras. Bilietų į abu vakaro pasirodymus, kurie klube vyksta 365 dienas per metus, nelieka akimirksniu

Taigi, lankytinos vietos Paryžiuje sužavės kiekvieną. Nuo Eifelio bokšto pasaulio įžymybių fanams, iki Triumfo arkos istorijos mėgėjams. Nuo garsiojo Mulen Ružo, iki vaikų taip pamėgto Disneilendo. Savaitgalio kelionės į Paryžių metu kiekvienas atras kažką įdomaus ir dar nematyto. Tad nuvykti ir pamatyti viską savo akimis tiesiog privaloma kiekvienam kelionių entuziastui.