Graikija: Atėnų lankytinos vietos

Graikija: Atėnų lankytinos vietos

Kelionės į Atėnus, ten, kur susipina istorija, gamta, kultūra ir menas. Šiame mieste kiekvienas turistas save atranda savaip, vieni domisi kultūra ir menu, vaikšto po muziejus ir lankosi senoviniuose objektuose, kiti mėgsta išbandyti maršrutus po dar neatmenamus laikus siekiančius objektus. Prieš planuojant kelionę, rekomenduojama pasvarstyti, ką pamatyti Atėnuose, kokius lankytinus objektus norėsite aplankyti.


Atėnų lankytino vietos, kurias verta pamatyti:


Akropolis. Vienas iš seniausių ir geriausiai išsilaikiusių pastatų šioje planetoje, pritraukiantis milijonus turistų. Akropolis visada yra kiekvieno turisto lankytinos vietos Atėnuose sąraše. Apsilankius čia, ypatingas atmosferos pojūtis ir nuo kalvos atsiveriantys vaizdai atmintyje išliks ilgam. 


Monastiraki. Senojo miesto rajonas Monastiraki, valdant osmanams, buvo Atėnų centas. Rajonas garsus sendaikčių turgumi, kuris dažniausiai pradeda veikti sekmadienio rytą. Kelionės į Atėnus metu, patartina čia apsilankyti - galbūt rasite autentiškus suvenyrus savo artimiesiems!

Nacionalinis archeologijos muziejus. Muziejus tituluojamas kaip vienas iš geriausių ir įdomiausių archeologijos muziejų pasaulyje. Muziejus lankytojams duris atvėrė tik 1889 m., bet savo fonduose turi sukaupęs vertingiausią senovės Graikijos skulptūrų ir keramikos dirbinių kolekciją, dėl kurios ir yra priskiriamas ir svarbiausiems pasaulio muziejams.

Plaka. Šis nuostabus rajonas siauromis gatvėmis yra seniausias rajonas Atėnuose, puiki vieta praleisti dieną, o išalkus ir pavalgyti.

Sintagmos aikštė. Tai Atėnų širdis. Prie jos glaudžiasi parlamento pastatas, ir didelis parkas -  puiki vieta vasarą pasislėpti nuo kaitros.

Dzeuso Olimpiečio šventykla. Didžiausia Graikijoje šventykla buvo pradėta statyti VI a. pr. Kr., ir jos statybos truko beveik 7 šimtmečius. Šia šventykla Peisistratas tikėjosi pelnyti žmonių palankumą. Iš 104 šventykloje buvusių korintinių 17 m aukščio kolonų išlikę tik 15. Šalia šventyklos stovi Hadriano arka, kuri buvo pastatyta II a. siekiant atskirti senąjį miestą nuo Hadriano laikų Atėnų.

Likabeto kalva. Aukščiausia Atėnų kalva, kur  iškilusi 277 m. viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi Atėnų panorama. Pasiekti galima kopiant pėsčiomis arba funikulieriumi. Viršūnėje puikuojasi nedidelė koplytėlė, teatras po atviru dangumi. Išalkus galima pasistiprinti net keliose kavinėse ir restorane.

Mitropolis. Didžiausia Atėnuose katedra, pradėta statyti 1840 m. Įdomu tai, kad jos sienoms buvo naudojamas 72 nugriautų bažnyčių marmuras. Šioje katedroje vyksta įvairios ceremonijos.

Senovės Agora. Geriausiai išlikęs Atėnų agoros, didelio šventyklų ir visuomeninių pastatų komplekso, statinys – tai V a. pr. Kr. statyta Hefaistėjono šventykla. Agora buvo Atėnų politinis, religinis, visuomeninio gyvenimo ir prekybos centras, čia veikė mokyklos, buvo įsikūrę parduotuvės, valstybinis kalėjimas, monetų kalykla, alyvuogių aliejaus spaudykla. Agoros radiniai eksponuojami atkurtame Atalo stojos pastate.

Lankytinos vietos Atėnuose, atrodo, gali nesibaigti - juk vien miestas tampa atviru muziejumi po dangumi. Jeigu ketinama planuoti savaitgalio kelionė į Atėnus, verta susidaryti labiausiai norimų aplankyti vietų sąrašą ir pasiruošti patogų maršrutą. Na, o pasirinkus kiek ilgesnes atostogas, galima ne tik pažinti, dar prieš kelionę klausiant savęs, ką pamatyti Atėnuose, bet ir pačioje kelionėje leisti sau derinti poilsį ir pažinimo džiaugsmą viename.


 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Akropolis
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Akropolis
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Monastiraki
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Nacionalinis archeologijos muziejus
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Plaka
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Sintagmos aikštė
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Sintagmos aikštė
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Dzeuso Olimpiečio šventykla
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Likabeto kalva
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Likabeto kalva
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Mitropolis
 • Atėnų lankytinos vietos - kelionės į Atėnus - Senovės Agora

Kelionės į Atėnus

nuo 217 €
Noriu kelionės!