Italija: TOP Venecijos lankytinos vietos

Italija: TOP Venecijos lankytinos vietos

Venecija yra viena lankomiausių vietų visoje Italijoje, į kurią kasmet suplūsta minios turistų. Šiame romantiškame mieste gausu lankytinų objektų, tad atvykus čia neturėtų kilti klausimas, ką pamatyti Venecijoje. Venecija pasižymi turtingu kultūriniu ir istoriniu paveldu, o žavūs kanalai ir juos juosiantys tiltai sukuria peizažą, kurio dar ilgai negalėsite pamiršti.Šv. Morkaus aikštė. Įsikūrusi ant Didžiojo kanalo, priešais „San Giorgio Maggiore“ salą, ši aikštė yra itin reikšminga Venecijos dalis. Tai - miesto širdis, kur tiek vietiniai, tiek turistai sustoja atsikvėpti, susitinka su draugais ir kelionių gidais, mėgaujasi kava arba tiesiog praeina pakeliui. Tačiau nevalia pernelyg atsipalaiduoti - pietaujantiems čia gali tekti papildomai susimokėti už vaizdingą panoramą. 


Šv. Morkaus bazilika. Tai - garsiausias Venecijos pastatas ir vienas svarbiausių religinių paminklų Šiaurės Italijoje, o kartu ir vienas geriausiai išlikusių Bizantijos architektūros pavyzdžių. Kiekvienas šios bažnyčios aspektas yra fantastiškas - pradedant puošniomis detalėmis, skulptūromis ir priekinio fasado paveikslais, baigiant gražiai nudažytomis freskomis ir Bizantijos meno dirbiniais ant kupolo lubų. Kampanilė. Ši varpinė buvo pastatyta iš paprastų raudonų plytų, tačiau jos viršūnę vaikinuoja nuostabi auksinė Angelo Gabrieliaus statula. Venecijos Kampanilė išsiskiria tuo, jog tai yra aukščiausias miesto pastatas, nuo kurio viršaus galite pasigrožėti visa Venecija. Lankytinos vietos, kaip Kampanilė, neįmanoma praleisti vizito į Veneciją metu. 


Didysis kanalas. Venecijoje išvysite šimtus kanalų, tačiau įspūdingiausias jų yra 4 km besitęsiantis Didysis kanalas, šimtmečius tarnavęs kaip svarbiausias vandens kelias mieste. Šis kanalas yra pagrindinis miesto bulvaras, jungiantis Šv. Morkaus aikštę, Rialto tiltą ir Venecijos geležinkelio stotį. Pasiplaukiojimas Didžiuoju kanalu yra vienas romantiškiausių dalykų, ką galima nuveikti Venecijoje.


Rialto tiltas. Rialto tiltas neabejotinai yra pats garsiausias ir ikoniškiausias iš visų tiltų, einančių per Didįjį kanalą. Šis tiltas, jungiantis San Marco ir San Polo rajonus Venecijoje, yra ne tik svarbus pėsčiųjų takas, tačiau taip pat labai populiarus turistų traukos objektas. Stebėkite praplaukiančias gondolas, vaporetus, keltus ir būtinai įsiamžinkite ant šio legendinio tilto.


Akademijos galerija. Šiame muziejuje, esančiame priešais Didįjį kanalą, eksponuojami garsių menininkų, tokių kaip Bellini, Canaletto ir Titian, darbai. Geriausiai žinomas galerijos eksponatas - Da Vinčio „Vitruvijaus žmogus“. Pastatas, kuriame yra galerija, anksčiau buvo vienuolynu ir XVIII a. buvo paverstas muziejumi. Ši galerija - būtina vieta, ką pamatyti Venecijoje turėtų kiekvienas Renesanso meno gerbėjas.Dožų rūmai. Vienas garsiausių Venecijos pastatų, be Šv. Morkaus bazilikos, yra gotikinio stiliaus Dožų rūmai, įsikūrę Šv. Morkaus aikštėje ir žvelgiantys į Didįjį kanalą. Šie rūmai yra be galo puošnūs, o jų priekinis fasadas pasižymi dailiu arkiniu balto akmens dizainu. Rūmų vidus - taip pat įspūdingas, su daugybe nepaprastai dekoruotų kambarių, kuriuose yra autentiškų detalių, baldų ir meno kūrinių.Venecijos salos. Pasigrožėjus centrine Venecija, lankytinos vietos nesibaigia. Pailsėkite nuo miesto šurmulio, nuvykę į nuostabaus grožio Murano ir Burano salas. Laivu nesudėtingai pasieksite Murano salą, garsėjančią savo stiklo gaminimo tradicijomis. Paplaukę kiek tolėliau atsidursite spalvingais nameliais pasidabinusioje Burano saloje, kuri yra žinoma dėl savo tradicinių nėriniuotų gaminių. Ir visa tai - toli gražu ne baigtinis Venecijos lankytinų objektų sąrašas. Tiesa, alternatyvus būdas pažinti šį miestą yra tiesiog klaidžioti siauromis Venecijos gatvelėmis ir praėjimais, tokiu būdu atrandant slaptuosius miesto kampelius. Kiekviename žingsnyje išvysite tai, kas patrauks jūsų dėmesį, tad tikrai įsitikinsite, kodėl Venecija yra tokia populiari. 


  • Venecijos lankytinos vietos - vaizdas į Šv. Morkaus aikštę
  • Venecijos lankytinos vietos - Šv. Morkaus bazilika
  • Venecijos lankytinos vietos - Šv. Morkaus bazilika
  • Venecijos lankytinos vietos - Kampanilė ir Šv. Morkaus aikštė
  • Venecijos lankytinos vietos - Didysis kanalas
  • Venecijos lankytinos vietos - Rialto tiltas
  • Venecijos lankytinos vietos - Dožų rūmai
  • Venecijos lankytinos vietos - Burano sala
  • Venecijos lankytinos vietos - Murano sala