Kelionės į Portugaliją

Kelionės į Portugaliją

Kelionės į Portugaliją - tai puiki virtuvė, vietinių svetingumas, senovės architektūra, unikalus kultūros paveldas ir kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai. Kelionės į Portugaliją metu, galėsite ne tik pasinerti į turtingą geografinių atradimų šalies istoriją, bet ir atrasti kažka naujo asmeniškai sau. Jūsų poilsis Portugalijoje liks vienas geriausių prisiminimų visam gyvenimui - tai puiki vieta praleisti savo medaus mėnesį, taip pat smagiai praleisti laiką su artimaisiais.
Portugalijos pakrantės ilgis siekia 850 km., kur kartais susikerta su uolomis, vaizdingumą ir grožį atnešdama į didelius auksinio smėlio plotus, su mažomis įlankomis, atradusias prieglobstį stačių šlaitų papėdėje, skalaujama Atlanto vandenyno. Vietos su nepaliesta gamta yra išsibarsčiusios visoje šalyje, kur gyvena daugybė įvairiausių gyvūnų ir augalų rūšių. Daugeliui šių teritorijų, siekiant išsaugoti jų biologinę įvairovę, suteiktas natūralių parkų ir draustinių statusas. Savo kelionės į Portugaliją metu, būtinai aplankykite bent vieną tokių parkų. Geriausi iš jų: Peneda-Gerês, Montesinho, Alvan ir Douro. Be to, skrydis iš bet kurios Europos sostinės užtrunka vos keletą valandų.
Portugalija - kelionės skanaus maisto ir gėrimų mėgėjams. Čia vyrauja geriausi pasaulyje aromatiniai vynai, šviežia mėsa ir įvairiausios jūros gerybės, kurių skonis neprilygsta jokiems patiekalams Lietuvos restoranuose, galite būti tikri, kad būtent čia rasite pirmo šviežumo produktą.
Kadangi Portugalija įsikūrus ant Atlanto vandenyno kranto, jinai tapo ideali vieta laisvalaikiui, kuris neleis nuobodžiauti net ir lietingą dieną. Čia Jūs galite mėgautis banglentėmis, burlenčių sportu, nardymu, kelionėmis laivu motorinėmis valtimis, parašiutų ir parasparnių sportu. Be vandens pramogų, populiarios ekskursijos į gamtos parkus, golfo treniruotės geriausiuose Europos laukuose, paukščių ir banginių stebėjimas, pėsčiųjų ir jodinėjimo maršrutai, džiugins laipiojimo ugnikalniai, esantys Azorų salose.

Taigi, kada geriausia keliauti į Portugaliją? Nors Portugalijos klimatas yra subtropinis, klimato sąlygos šalies terotorijoje skiriasi. Žiemą temperatūra, kaip taisyklė, nenusileidžia žemiau 0 °C. Liepos – rugpjūčio mėnesiais vidutinė temperatūra svyruoja tarp +25 +30 °C, šiluma galima net  iki +45 °C. Termometro stulpelis, kaip taisyklė, iki lapkričio nenusileidžia žemiau +20 C. Vasara Portugalijoje yra gana sausa, lietūs dažniausiai būna pavasarį ir rudenį. Galvojant apie keliones žiemą, reiktų atkreiptį dėmesį į tai, kad šioje šalyje nėra centrinio šildymo, todėl žiemos metu gali būti kiek vėsoka.