Ispanija, kelionės į Maljorką - ką reikia žinoti?

Ispanija, kelionės į Maljorką - ką reikia žinoti?

Vis populiarėjantis kurortas – Maljorka, itin mėgiamas dėl savo klimato, kainos nesikandžioja, o maistas tiesiog pasakiškas. Keliauti po apylinkes lengva, vasaros metu gausu renginių ir svarbiausia, jog atvykti čia pigu ir patogu. Saloje oficiali valiuta - euras. Kelionės į Maljorką metu daug kur atsiskaityti galima grynaisiais ir kortele, o norint išsikeisti kitą valiutą, bankomatų ar bankų taip pat nebus sunku rasti.

Poilsis Maljorkoje nepareikalaus didelių finansų. Nusipirkus kelionės paketą galėsite mėgautis vietinių maistu patiekiamu viešbutyje ar gėrimais, ir tai įeis į paketo kainą. Keliaujant savarankiškai ar nusprendus apsižvalgyti po salą savarankiškai taip pat neišleisite daug. Viešojo transporto bilietas kainuoja – 1,5eur. Taksi įsėdimas – 4eur, o už kiekvieną kilometrą papildomai 1eur. Alus restorane atsieis apie 2eur, vanduo – 1,5eur, o kavai neišleisite daugiau 2eur. Kainos apsiperkant parduotuvėje dvigubai mažesnės nei kavinėse, tad norintys neišlaidauti apsilankykite vietiniuose prekybos centruose.

Kelionės į Maljorką metu būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą. Tačiau viza nereikalinga.

Visos lankytinos vietos pasiekiamos viešuoju transportu, tačiau norint nuvykti į atokesnes vietas patartina išsinomuoti automobilį, nes autobusas kursuoja kas kelias dienas. Keliauti traukiniu populiaru tik centrinėje salos dalyje, tad šis transportas nėra labai populiarus tarp turistų. Maljorka nėra labai didelė sala, todėl daugelis renkasi keliauti automobiliu. Tai paprasta, pigu ir nereikalauja daug planavimo. Norint išsinomuoti automobilį sezono metu, pasirūpinkite rezervacija iš anksto.

Orai Maljorkoje nevargins nepakeliamu karščiu. Sezono metu, gegužės-spalio mėnesiais, temperatūra siekia 27-30 laipsnių šilumos. Žiemos metu orai Maljorkoje taip pat nėra labai atbaidantys. Jeigu keliaujate ne mėgautis saule ar šėlti, kelionė į Maljorką ne sezono metu, jums bus daug priimtinesnė kainos bei turistų skaičiaus prasme.

Maljorka garsi savo vasaros festivaliais, koncertais bei įvairiais renginiais. Norint apsilankyti bent viename iš jų siūloma atvykti vasaros metu. Tokiu metu čia beveik kiekvieną savaitę vykstą fiestos, taigi tikrai rasite kur sudalyvauti. Liepos mėnesį turėsite galimybę sudalyvauti tradicinėje, religinėje šventėje – „La Verge del Carme“, Joninių bei žolinių šventėse. Atvykę gegužės pradžioje apsilankykite sūrio ir vyno festivalyje – „Estellencs“. O spalio mėnesį galėsite mėgautis daugybe muzikos – „Mallorca live festival“ festivalyje.

Atostogos Maljorkoje lepins nepakartojamais patiekalais. Būtinai paragaukite kuo daugiau vietinių, tradicinių patiekalų. Paella – kepti ryžiai su jūros gėrybėmis. Sopes Mallarquines – sriuba su daržovėmis, mėsa ir grybais. Ir be abejonės - „Gato“, migdolinis pyragas.

Saloje vanduo švarus, tačiau kartais atsiduoda chloru, tad jeigu pajausite, jog vanduo gali būti negeriamas, nusipirkite pilstomo vandens buteliukus. Taip pat neužsisakykite kelionių ar nepirkite daiktų iš paplūdimyje esančių prekeivių. Dažnai jie neturi licenzijos ir gali gauti baudą, bet nusipirkę kažką, baudą galite gauti ir jūs.


  • Kelionės į Maljorką - ką reikia žinoti - keliones.lt
  • Kelionės į Maljorką - ką reikia žinoti - keliones.lt
  • Kelionės į Maljorką - ką reikia žinoti - keliones.lt

Kelionės į Maljorką

nuo 430.79 €
Noriu kelionės!