Estija: Talino lankytinos vietos

Lengvai pasiekiama kryptis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų, kurie sužavėti ir net kelis kartus jau apsilankę vis dar randa, ką pamatyti Taline. Tai kryptis kviečianti sugrįžti. Talino lankytinos vietos sužadina aistrą keliauti ir suteikia galimybę pasisemti naujų žinių apie kultūrą, architektūrą, papročius.

 


Talino rotušė – Talino rotušė yra vienintelė išlikusi gotikinio stiliaus rotušė Šiaurės Europoje, kurios neįmanoma ne įtraukti į Talino lankytinos vietos sąrašą. Rotušė garsėja 64 metrų aukščio aštuonkampiu bokštu. Bokšto figūra taip pavadinta senojo kario garbei. Legenda byloja, kad dar būdamas jaunas tikrasis „Senasis Tomas“ nugalėjo arbaleto rungtyje. Mūsų dienomis vasarą miesto svečiai spiraliniais laiptais gali pakilti į patį bokšto viršų ir gėrėtis nepakartojama miesto panorama.Kadriorgo meno muziejus – tolėliau nuo Talino centro yra įsikūręs Kadriorg parkas, rūmai ir galerija. Tai gana mėgstama vietinių pasivaikščiojimo vieta dėl savo gražių sodų ir tvenkinių. Tai vieni didžiausių ir gražiausių rūmų bei parkų visoje Estijoje.Aleksandro Nevskio katedra – XIX a. caro valdžios simbolis, didžiausia kupolinė bažnyčia Taline, tarsi karūna nutūpusi ant Tompea kalvos. Šis religinis statinys estams ilgą laiką asociavosi su rusifikacija, tad 1924 m. buvo nutarta cerkvę nugriauti, vis tik, šis nutarimas niekada taip ir nebuvo įvykdytas.  Katedra pasižymi gausia puošyba, mozaikomis ir svogūno formos kupolais. Legenda pasakoja, jog katedra buvo pastatyta ant estų tautos didvyrio Kalevo kapo.  Dar viena katedros ypatybė – tai 11 varpų, iš kurių didžiausias sveria net 15 tonų.

  


Tompėjos pilis – tai vienas iš seniausių ir didžiausių architektūrinių statinių Estijoje.  Jau keletą šimtmečių pilis yra šalyje valdančiosios valdžios simbolis. Po Tompėjos kalva yra dar viduramžiais iškasti požemiai, kuriuose temperatūra tiek žiemą, tiek vasarą siekia vos 8 laipsnius šilumos. Kažkada čia buvo laikomi kaliniai, vėliau, per Antrą Pasaulinį karą, gyventojai požemiuose slėpdavosi nuo miestą bombarduojančių bombų. Sovietmečiu čia rinkdavosi ir maištaujantis jaunimas, kuriuos vienijo meilė pank rokui, išskirtinė išvaizda ir alternatyvus gyvenimo būdas. Dabar bokšto tuneliuose eksponuojami praeitį menantys daiktai.Hidroplanų uostas – šiandien tai viena populiariausių lankytinų vietų Baltijos šalyse. Savaitgalis Taline bus įspūdingas, aplankius unikalios koncepcijos jūrų muziejų, supažindinantį lankytojus su pasauliu, tyvuliuojančiu po vandeniu ir besidriekiančiu virš jo, per metus aplankė daugiau nei 324 tūkst. smalsuolių. „Hidrolėktuvų uosto“ muziejus sudomins ne tik žingeidžius vaikus, bet ir daug ko mačiusius suaugusiuosius. Muziejaus svečiai turės progą susipažinti su daugiau nei dviem šimtais eksponatų, kuriems apžiūrėti prireiks daugiau nei kelių valandų. Daugelis muziejaus eksponatų – interaktyvūs, papildyti kompiuterine grafika, vaizdo ir audio medžiaga.Dainų slėnis – turbūt nerasite Taline vietos, kuri sietų estus su jų ne senais prisiminimais labiau nei Dainų aikštė. Čia Dainų šventės rengiamos kas keturis metus. Be to, ši aikštė buvo vieta, kurioje įvyko reikšmingas sovietų galios žlugimas 1988 m. Dabar Dainų slėnis naudojamas koncertams ir festivaliams. Metallica, Madona, Robbie Williams čia sutraukė stulbinančią gausybę žiūrovų. Čia telpa beveik 15 000 žmonių! Kuomet čia nevyksta jokie renginiai, galima gėrėtis gražiais Talino įlankos vaizdais nuo kalvos viršūnės.Talinas – lankytinos vietos, kurios suteiks galimybę atsipalaiduoti, pasigrožėti gamta, pažinti, sužadins kiekvieno norą keliauti vis daugiau ir toliau. Kelionės į Taliną vertos kiekvieno keliautojo susidomėjimo, norinčio trumpos atgaivos ir lengvo savaitgalio nuotykio.