Graikija: kelionės į Kretą

Graikija: kelionės į Kretą

Kelionės į Kretą yra itin mėgstamos keliautojų dėl salos universalumo. Kreta - didžiausia Graikijos ir penktoji pagal dydį Viduržemio jūros sala. Salos istorija, kultūra ir gamta ilgainiui pavertė ją viena populiariausių kelionių krypčių Graikijoje. Kretos teritorija yra padalinta į administracinius regionus: Chanija ir Retimnas vakarinėje pusėje, Heraklionas ir Lasitis - rytinėje, kurių kiekvienas gali pasiūlyti unikalią patirtį.Chanija - viena dažniausiai pasirenkamų keliautojų krypčių Kretos saloje. Šis miestas žavi lankytojus Venecijos stiliaus pojūčiu - siauros gatvelės, senoji Venecijos stiliaus prieplauka, kvapą gniaužiantis architektūrinis palikimas yra tik dalis priežasčių, kodėl verta aplankyti Chaniją. Šis miestas taip pat patiks ir keliautojams, vertinantiems poilsį prie jūros - Elafonisi, Balos, Falasarna paplūdimių vandens žydrynė nepalieka abejingų. Šiame kurorte gausu viešbučių, galinčių pasiūlyti išskirtinį dėmesį tiek mažiesiems, tiek jau patyrusiems keliautojams.

 


Tarp Chanijos ir Herakliono esantis Retimnas žavi savo romantišku senamiesčiu ir ant kalvos miestą puošiančia venecijiečių tvirtove. Retimno regiono kurortai, tokie kaip Bali, Agia Galini, Plakias, Adeliano Kampos yra ideali kryptis keliautojams, ieškantiems ramaus poilsio. Pailsėjus prie jūros, verta aplankyti Forteza pilį, Arkadi vienuolyną, Anogia bei Spili autentiškus kaimelius.

 


Heraklionas - salos sostinė ir didžiausias Kretos miestas, itin populiarus turistų tarpe, apsuptas istorinių Mino civilizacijos objektų bei kalnuose įsikūrusių ir vietinį salos pojūtį išlaikiusių kaimelių. Heraklionas - tai uostamiestis, kuriame persipina šiuolaikiškumas bei autentika ir nuolat verda gyvenimas. Kelionės į Kretą metu, Koules tvirtovė, Herakliono Archeologinis muziejus, Knoso rūmai, Šv. Mino Katedra sužavės istorijos mėgėjus, na o miesto šiaurinėje dalyje palei jūrą įsikūrę kurortai, tokie kaip Chersonisas, Malija, Agia Pelagia ypatingai patiks keliautojams, norintiems atsipūsti nuo miesto šurmulio.

 


Menkai paliestas masinio turizmo, Lasitis išsiskiria savo ypatingu kraštovaizdžiu ir skaidrios jūros pakrante. Populiarusis Vai paplūdimys, apsuptas palmių plantacijos, keliautojams leidžia pasijusti tarsi Karibuose. Viena vaizdingiausių vietovių yra Lasičio plokščiakalnis, o visai šalia esantis, gilią istoriją menantis Dzeuso urvas, leis nusikelti į Antikos laikus.

 


Nors kiekvienas Kretos regionas žavi išskirtiniais akcentais, visoje saloje tvyro autentiška kretietiška kultūra. Kreta gali pasigirti savo tradicine muzika, šokiais, virtuve bei papročiais. Lyros garsai kartu su tradicinėmis mantinades bei rizitika dainomis leidžia pajusti vietos dvasią. Nuvykus į Kretą, būtina išbandyti vietinių ypač vertinamo alyvuogių aliejaus bei jo produktų, kretietiškų sūrių bei vietinio vyno. Kretiečiai yra itin svetingi žmonės, savo rūpesčiu paverčiantys keliautojų laiką Kretoje nepamirštamą.Ši sala yra ideali atostogų kryptis tiek šeimoms su vaikais, tiek poroms ar solo keliautojams. Vandens pramogos, kaip burlenčių ir irklenčių sportas ar nardymas, o taip pat ir žygiai po kalnų takus patiks aktyviai laisvalaikį leidžiantiems keliautojams, na o ieškantiems poilsio, Kretos paplūdimiai yra puiki vieta leisti savo atostogų laiką. Kreta, viskas įskaičiuota - ypač populiarus pasirinkimas, norintiems ne tik keliauti ir pažinti salą, bet ir kokybiškai poilsiauti viešbučių kompleksuose. Jei norite aplankyti šią mitologinę, nuostabaus grožio salą, nieko nelaukite. Pigios kelionės į Kretą yra įmanoma, jei keliaujate su keliones.lt!


  • Kelionės į Kretą
  • Kelionės į Kretą
  • Kelionės į Kretą