Graikija: TOP Chanijos lankytinos vietos

Graikija: TOP Chanijos lankytinos vietos

Kelionės į Kretą, Chanijos miestą, žavi savo unikaliu venecijietišku palikimu ir užburiančio grožio paplūdimiais. Chanijos lakytinos vietos tikrai neleis nusivilti - savarankiškai pažinkite apylinkes, spalvotas senamiesčio gatveles, atsigaivinkite Senojo uosto promenadoje, ir dar daugiau!

Pristatome keletą idėjų, ką pamatyti Chanijoje:

Venecijos švyturys - akį traukianti senojo uosto puošmena. XIV a. Venecijos palikimas apsuptas romantiškų žvejų valtelių, šiai dienai susilaukia didelio turistų susidomėjimo. Tai bene populiariausia Chanijos lankytina vieta, iš kurios atsiveria vaizdas į tolumoje nesibaigiančius vandenis ir Osmanų mečetę. Pašonėje esančioje promenadoje rasite jaukias kavines, restoranus.

Chanijos archeologijos muziejus - dar vienas kadaise gyvenusių venecijiečių palikimas, buvęs Šv. Pranciškaus vėnuolynas, kuris buvo pastatytas 1962 m. Muziejuje rasite eksponatus, kurie savo amžių mena net nuo neolito laikų: Šiaurės Kretoje rastus keramikos dirbinius, įvairias mozaikas, Romos imperijos pėdsakus.

Turkų Janisario mečetė - tikriausiai jau spėjote pamanyti, kad italų įtakos čia buvę daugiausiai? Chanija - istoriškai turtingas miestas, galintis pasidalinti dar daugybe pasakojimų apie turėtus praeities ryšius su kitomis valstybėmis. Osmanų palikimą rasite ir iš arti apžiūrėti galėsite Senojo uosto promenadoje.

Kretos jūrų muziejus - puikus pasirinkimas mėgstantiems nagrinėti jūros pasaulį. Muziejuje eksponuojami nuo bronzos amžiaus iki šių laikų išlikę laivų modeliai, jūriniai instrumentai, tapybos darbai ir fragmentai, istorinės nuotraukos ir karinės relikvijos. Taip pat čia galėsite pamatyti Firka tvirtovę.

Trimartyri bažnyčia - kukli, bet puošni, turinti unikalių architektūros bruožų graikiška stačiatikių bažnyčia su viena varpine. Šis objektas dažnai būna įamžinamas, vakštant prie populiarios, jaukių kavinių apsuptos, Mitropoleos aikštės.

Chanijos miesto sodas - puiki vieta kelionės į Kretą, Chaniją, metu atsipalaiduoti ir įkvėpti vietinių augalų gaivos. Sode daugiausiai yra medžių, įvairių vaismedžių, krūmų ir dekoratyvinių augalų. 

Firkos pilis - tai senosios tvirtovės griuvėsiai, įsikūrę ant jūros kranto, kadaise skirta apsaugoti vietovę, buvo naudojama kaip kareivinės. Tai ne tik istorijos kupina vieta - iš šio statinio atsiveria romantiškas vaizdas saulėlydžio metu.


  • Chanijos lankytinos vietos - kelionės į Kretą - Venecijos švyturys - keliones.lt
  • Chanijos lankytinos vietos - kelionės į Kretą - Venecijos švyturys - keliones.lt
  • Chanijos lankytinos vietos - kelionės į Kretą - Turkų Janisario mečetė - keliones.lt
  • Chanijos lankytinos vietos - kelionės į Kretą - Kretos jūrų muziejus - keliones.lt
  • Chanijos lankytinos vietos - kelionės į Kretą - Trimartyri bažnyčia - keliones.lt
  • Chanijos lankytinos vietos - kelionės į Kretą - Firkos pilis - keliones.lt