Italija: Sicilijos lankytinos vietos

Italija: Sicilijos lankytinos vietos

Sicilija yra ne tik didžiausia Viduržemio jūros sala, bet ir bene turtingiausia savo kultūra, istorija, virtuve ir ją garsinančiais žmonėmis. Ši nežemiško grožio pietų Italijos sala kasmet pritraukia minias turistų. Dėl lankytinų objektų gausos ir įvairovės kelionės į Siciliją visuomet yra įsimintinos.Palermas. Pažintį su sala derėtų pradėti nuo Sicilijos sostinės - Palermo. Savo istoriniais pastatais ir paminklais turtingas miestas yra ideali vieta istorijos mėgėjams. Palerme vertėtų aplankyti Normanų rūmus, Palermo katedrą, „Massimo“ teatrą, „Ballaro“ turgų. Palermas taip pat gali pasigirti nuostabia pajūrio pakrante. Mondello yra Palermo miesto paplūdimys - jo smėlis yra minkštas ir šviesus, o vanduo - skaidrus. 


Taormina.  Menininkų prieglobsčiu vadinamas panoraminėje vietoje tarp jūros ir kalnų esantis miestas. Iš Taorminos gatvių atsiveria atvirukų verti vaizdai į jūrą ar kalnus. „Corso Umberto“ yra pagrindinė gatvė, išklota garbingais pastatais, parduotuvėmis ir kavinėmis po atviru dangumi. Laiptų pakopos veda aukštyn iki daugiau vaizdingų miesto taškų ir pilies. Žinomiausias objektas - graikų teatras, kurį III a. pr. Kr. pastatė graikai ir vėliau atstatė romėnai. Kelionės į Siciliją metu aplankykite ir Jonijos jūros perlą - netoliese esančią Isola Bella salą. Sirakūzai ir Ortigijos sala. Rytinėje Sicilijos pakrantėje įsikūręs Sirakūzų miestas kartu su Ortigijos sala - yra bene populiariausios Sicilijos lankytinos vietos. Paminklai, aikštės, fontanai, rūmai ir bažnyčios žavi visus keliautojus. Ortigijos salos lankytini objektai: „Piazza del Duomo aikštė“, „Castello Maniace“ pilis, Arethusa fontanas, o Sirakūzų mieste verta aplankyti archeologinį parką su romėnų amfiteatru, graikų teatrą ir Dioniso ausimi vadinamą urvą.


Agrigentas ir šventyklų slėnis. Geriausiai žinomas kaip šventyklų miestas, Agrigentas yra pietinėje Sicilijos pakrantėje. Tarp alyvmedžių ant kalnagūbrio netoli jūros yra keletas geriausiai išsilaikiusių senovės graikų šventyklų pasaulyje. Viso slėnyje yra matomos 8 šventyklos, tačiau dvi geriausiai išlikusios yra Concorde ir Hera šventyklos. Čia taip pat verta aplankyti „Museo Archeologico“ - vieną geriausių salos muziejų.


Barokinio stiliaus miestai (Noto, Modica ir Ragusa). Architektūros mėgėjams neturėtų tekti sukti galvos, ką pamatyti Sicilijoje. Baroko stiliaus Noto, Modica ir Ragusa miestai yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia nėra konkrečių paminklų, kuriuos reikia aplankyti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasivaikščioti po istorinius centrus ir tuo mėgautis! 

 
Etna. Tai - vienas simboliškiausių ir aktyviausių ugnikalnių pasaulyje. Kadaise palaidojęs Katanijos miestą vulkaniniuose pelenuose, Etnos kalnas yra viena iš pagrindinių salos pramogų ir vietų, ką aplankyti Sicilijoje. Etna yra mįslinga -  jos aukštis nebūna pastovus, nes keičiasi su kiekvienu nauju išsiveržimu. Vulkaninės angos, fumarolės, karštosios versmės ir lavos srautai papildo besikeičiantį kraštovaizdį.


Čefalu. Čefalu yra miestas, kuriam pajusite meilę iš pirmo žvilgsnio. Čefalu verta sustoti, kad pasigrožėti panorama nuo senojo uosto ir prieplaukos bei pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, pilnomis parduotuvių ir restoranų. Taip pat vertėtų aplankyti Čefalu katedrą, svarbiausią miesto pastatą, kurios architektūra ir dekoracijos atspindi beveik kiekvieną salos istorijos užkariavimo bangą. Galiausiai rekomenduojama lipti į La rocca di Cefalù uolą, nuo kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į miestą.Aeolijos salos. Septynios skirtingos salos su svajingais paplūdimiais ir įlankomis bei dviem aktyviais ugnikalniais - išskirtinės Sicilijos lankytinos vietos. Šios vulkaninės kilmės salos, kurių žinomiausia yra Stromboli, yra šiaurinėje Sicilijos pakrantėje ir yra lengvai pasiekiamos laivu iš Mesinos ar Milazzo. Ugnikalnio veikla sukūrė gražias neapdorotų, trapių uolienų pakrantes, fumaroles ir šiluminius bei sieros šaltinius. Be to, tai - puiki lokacija užsiimti vandens sportu. Sicilija, daugelį amžių veikta įvairių civilizacijų, turi daugybę įdomių lankytinų objektų. Saloje gausu įspūdingų miestų su nuostabia architektūra ir vaizdingomis pakrantėmis. Atvykus į Siciliją rekomenduojama išsinuomoti automobilį ir leistis į unikalių vietovių pažinimą. 


 • Sicilija - lankytinos vietos - Palermas
 • Sicilija - lankytinos vietos - Taormina
 • Sicilija - lankytinos vietos - Sirakūzai ir Ortigijos sala
 • Sicilija - lankytinos vietos - Agrigentas ir šventyklų slėnis
 • Sicilija - lankytinos vietos - Čefalu
 • Sicilija - lankytinos vietos - Aeolijos salos

Kelionės į Siciliją

nuo 410.66 €
Noriu kelionės!