Kelionės į Prancūziją - tai galimybė pamatyti pasaulyje žinomas vietas, aprašytas romanuose, pasivaikščioti Eliziejaus laukuose, pasėdėti kavinėje ant Monmartro, plaukioti žydroje jūroje Rivjeros paplūdimiuose ir slidinėti garsiajame Courchevel. Pasivaikščiokite gatvėmis, kuriomis vaikščiojo Diumos muškietininkai, pažvelkite į Notre Dame de Paris chimerą, būkite įkvėpti prancūzišos kultūros…
Didžioji Prancūzijos dalis puikuojasi Vakarų Europoje, jos žemynas šiaurės rytuose ribojasi su Belgija, Liuksemburgu ir Vokietija, rytuose su Šveicarija, pietryčiuose su Monaku ir Italija, pietvakariuose su Ispanija ir Andora. Oficiali Prancūzijos kalba yra prancūzų, tačiau visada nesunkiai rasite angliškai šnekantį vietinį gyventoją.
Šalies piniginis vienetas yra euras. Jeigu į šalį vešite kitą valiutą, patartina vengti keityklų, kurios yra turistų grūsties vietose. Pavyzdžiui, oro uoste, stotyje, slidinėjimo kurortuose. Ten kursas gali būti stipriai sumažintas.
Greičiausias ir patogiausias transportas Prancūzijoje yra metro ir geležinkelis. Vietiniai ir naktiniai traukiniai jungia sostinę su visais pagrindiniais šalies miestais, taip pat su visomis kaimyninėmis šalimis, išskyrus Andorą. Galite važiuoti metro Lione, Marselyje, Lilyje, Tulūzoje, Renas mieste ir, žinoma, Paryžiuje. Be to, Paryžiuje taip pat veikia RER (Reseau Express Regional) tinklas, sujungtas tuo pat metu su metro sistema ir priemiesčių traukinių tinklu. Pavyzdžiui, tokiu RER traukiniu galite patekti į Roissy-Charles-de-Gaulle oro uostą arba į Disneilendą.
Kada keliauti į Prancūziją - vieno teisingo atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo Jūsų kelionės tikslo, lūkesčių, pasirinktos viešnagei vietos ir laiko. Orai Prancūzijoje, išskyrus kalnuotus regionus ir šiaurės rytus, dažniausiai būna su švelniomis, malonaus pavasarinio klimato žiemomis, pietinėje šalies pakrantėje vyrauja subtropinis klimatas. Atlanto vandenynas daro didelę įtaką šiaurės vakaruose, ten didelė drėgmė, dažnas stiprus vakarų vėjas ir stiprūs krituliai.
Vidutinė sausio temperatūra dieną Paryžiuje yra nuo +5°C iki +12°C, vidutinė liepos temperatūra svyruoja tarp +25°C. Marselyje, Viduržemio jūros pakrantėje, sausį nuo +8°C iki +15°C, liepos mėnesį apie +28°C dienos metu. Nicoje vidutinė sausio temperatūra nuo +8°C iki +16°C, liepą apie +30°C. Kalnuose - Alpėse, Pirėnuose, Centriniame masyve - pastebima žema žiemos temperatūra, stiprus vėjas, gausus kritulių kiekis ir sniego danga. Poilsis Prancūzijoje gali būti puikus ištisus metus, tik patartina prieš kelionę pasitikrinti tikslias orų prognozes.
Tikriausiai nė viena pasaulio šalis negali pasigirti tradicinės virtuvės šefų gabumais kaip Prancūzija. Čia galėsite paragauti puikiai paruoštų midijų, sraigių, makaronsų, garsiųjų kruasanų, kanelių, autentiško skonio pelėsinį sūrį ir dar daugiau! Prancūzų šefai ypač mėgsta artišokus, šparagus ir salotas, ir kitas daržoves, taragono ir rozmarino prieskonius. Ruošiant kai kuriuos patiekalus, į keptuvę kartais dedamas nedidelis žolelių pluoštas, surištas siūlu, vadinamas „kolekcijos puokšte“, kuri išimama tik prieš patiekiant stalą. Savo kelionės į Prancūziją metu rekomenduojama padegustuoti tikrą Prancūzišką vyną, juk prancūzai garsėja puikiais vyndarystės produktais.
Prancūzijai būdingas žemas bendras nusikalstamumo lygis, tačiau asmeninio turto vagysčių skaičius yra gana didelis. Kaip ir visur, būkite atsargūs oro uostuose, traukinių stotyje, viešajame transportė, muziejuose ir kitose viešose vietose, kad nenukentėtumėte nuo kišenvagių. Kad ir trumpos kelionės į Prancūziją metu, patartina turėti kelionės draudimą. Turistams rekomenduojama visada turėti su savimi asmens tapatybės dokumentų kopijas.