Kelionės į Kiprą - ką verta žinoti?

Kelionės į Kiprą - ką verta žinoti?

Kipras – tai viena unikaliausių kelionės krypčių. Šalis itin pamėgta dėl savo klimato bei tuo, jog nedaug kuo ir skiriasi nuo Lietuvos. Čia puikias atostogas apturės ir vakarėlių mylėtojai ir šeimos.Vietinė valiuta – euras. Kelionė į Kiprą neatsieis brangiai. Kainos panašios į Lietuvos. Pietūs restorane kainuos apie 10eur., viešasis transportas – 1,5eur, taksi – įsėdimo mokestis 3,7eur ir po papildomą eurą už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą. Gėrimai prekybos centruose gerokai pigesni negu kavinėse. Restorane už taurę vyno sumokėsite apie 5eur, o prekybcentryje už tiek nusipirksite visą butelį.Kelionės į Kiprą metu, vizos neprireiks, tačiau vertėtų žinoti, jog šalis padalinta į dvi dalis: graikiškąją ir turkiškąją. Tad keliaujant į šiaurinę salos dalį, vertėtų turėti ne asmens tapatybės kortelę, ko užtektų salos pietuose, bet ir pasą.

  


Atostogos Kipre ypač priklauso nuo pasirinkto kurorto. Aja Napa – kurortas mėgstantiems vakarėlius ir paplūdimius. Aja Napoje puikia praleis laiką tiek vakarėlių liūtai, tiek šeimos su vaikais. Limasolis – antras pagal dydį Kipro miestas, kuris dažniausiai yra lankomas sporto ar adrenalino mėgėjų. Pafosas – meilės miestas. Čia romantiškas atostogas apturės poros ar sužadėtiniai. Nikosija – puiki vieta verslo kelionei, kurios metu turėsite ir puikią galimybę atsipūsti.Renkantis keliones į Kiprą, transporto pasirinkimas itin svarbus. Viešasis transportas visoje saloje yra labai nenuspėjamas ir nenuoseklus, o taksi kainos gana aukštos, tad labiausiai patartina keliauti automobiliu. Tam prireiks nemažos pinigų sumos banko kortelėje, nes nuomos pradžioje bus nuskaičiuota nemaža dalis pinigų užstatui, tačiau nuomai pasibaigus, užstatas bus grąžintas. Taip pat nepamiškite, jog eismas Kipre vyksta kairiaja eismo puse. Dar viena keista Kipro ypatybė, jog čia itin mėgstama dalintis taksi, taip keliauti pigiau, tačiau labai nesaugu, todėl to daryti nepatartina.Orai Kipre gali lepinti atostogomis ištisus metus, tačiau daugiausiai turistų atvyksta vasaros metu. Nuo gegužės iki spalio laikomas pagrindiniu šalies atostogų sezonu. Orai Kipre nenukrenta žemiau 30 laipsnių karščio, o vandens temperatūra pasiekia netgi 26 laipsnius. Žiemos mėnesiais kiek vėsiau, tačiau termometro stulpelis nenukrenta žemiau 15 laipsnių, o ir vandens temperatūra dažnai lygiuojasi su oro.Kadangi Kipras ypač dosnus klimatu, tačiau kasmetiniai renginiai nenusileidžia svarba, renkantis atostogų metą. Gegužės mėnesį vykstą „Antestirija“ karnavalas bei gėlių šventė. Birželį garsusis potvynio karnavalas Larnakoje. Rugsėjį vyno šventė, o vasario mėnesį „Limasolio“ karnavalas. Kipras taip pat labai įvairiapusiškas ir savo virtuve, juk čia susipina tiek graikiška, tiek turkiška virtuvės. Itin populiarūs avienos bei jautienos patiekalai marinuoti vyne. Taip pat, kelionės į Kiprą metu, būtina paragauti keptų sraigių, kurios laikomos tikru delikatesu. Nors kaip bebūtų keista, Kipre nėra populiarios jūros gėrybės, tačiau patiekalai iš aštuonkojo ar kalmaro tikrai verti dėmesio, nes jie čia ruošiami ypatingai.


Ką verta žinoti vykstant į Kiprą? Svarbu prieš kelionę pasirūpinti priemonėmis nuo uodų, nes čia jų sutiksite itin daug. Taksi keliauti brangu, tačiau jeigu jau nuspręsite, būkite atidūs, nes taksistai labai mėgsta apgauti turistus. Derėtis čia taip pat nėra priimtina. Vietiniai to ypač nemėgsta ir žiūri į tai nepalankiai. Taip pat svarbu žinoti, jog viešbučių žvaigždutės neatitinka realybės. Patartina rinktis ne pirmo aukšto apgyvendinimą, nes bus tamsu, o ir skruzdžių dažnai pasitaiko. Naudokitės „MAPS.ME“ programėle, ji padės lengviau keliauti bei parodys daug gražių vietovių. Taip pat pasirūpinkite lauktuvėmis iš anksto, nes oro uoste sumokėsite 2 ar 3 kartus brangiau.Kelionės į Aja Napa

nuo 281.83 €
Noriu kelionės!