Kipras: TOP Larnakos lankytinos vietos

Kipras: TOP Larnakos lankytinos vietos

Larnaka visame Kipre garsėja kaip pasilinksminimų miestas, tačiau kaip bebūtų, labiausiai vakarėliais garsėja Aja Napa, o Larnaka lieka antroje vietoje. Pirmąją vietą šis miestas gautų už labiausiai gamtos stebuklais apdovanotą miestą. Lankytinos vietos Larnakoje tai tarsi neatrastas gamtos kampelis. Druskos ežeras, palmių alėjos bei kaip gi be visų smalsumą taip keliančių flamingų. Kelionės į Larnaką taip pat populiarios ir architektūros ar istorijos mylėtojų, tačiau gamtos bei gyvūnijos pasauliai čia turistams įdomiausi. Ką pamatyti Larnakoje pasirinkimo apstu, bet net ir atostogaujant itin trumpai įmanoma aplankyti bei pamatyti tikrai daug.

Hala Sulton Tekke mečetė – tai vos 4 kilometrus nuo miesto centro nutolusi mečetė, į kurią užsuka kiekvienas turistas apsilankęs prie druskos ežero, nes ji visai netoliese. Ši mečetė ypač garsėja tuo, jog jos rūsyje yra saugomi Mohamedo giminaitės palaikai. Tai taip pat yra labai svarbi musulmonų piligriminė vieta.

Druskos ežeras – tai antras pagal dydį vandens telkinys Kipre, pasižymintis itin dideliu druskingumu. Dalis mokslininkų teigia, jog tai yra dėl to, jog gilioje senovėje šis ežeras buvo jūros dalis. Žiemos metu, ežeras tampa daugybės paukščių namai, taip pat ir flamingų.

Larnakos pilis – senovinė viduramžių tvirtovė. Tai buvo ir kalėjimas, gynybinis taškas, kartuvių vieta, o šiomis dienomis yra vienas lankomiausių objektų mieste, dėl savo istorinės reikšmės.

Šv. Lozoriaus bažnyčia – tai pačiame miesto centre stovinti  miesto pažiba. Tai iki šių dienų yra laikoma, svarbiausiu bizantiniu paminklu visame Kipre.

Europos aikštė – tai vieta, kur susijungia Kipro bei Anglijos tradicijos. Dienos metu tai puiki vieta pasigrožėti XIX a. architektūra. O vakaro metu nepakartojamą vaizdą sukurs pačiame aikštės viduryje įsiplieskiantys fontanai, kurie sukurs tikrą magiją dėl sukeliamos paukščių iliuzijos.

Palmių alėja – tai paplūdimio pakrantė itin mylima turistų dėl viso paplūdimio pakrante besidriekiančių palmių, kavinių bei nuostabaus smėlio paplūdimių.

Kupranugarių ferma – tai Kipro pažiba, nes anksčiau Kipre kupranugariai buvo pagrindinė transporto priemonė. Be kupranugarių šioje fermoje galite išvysti begalę kitų gyvūnų, kurie visoms atostogoms suteiks šiek tiek egzotikos.

Taigi, lankytinos vietos Larnakoje leis pasinerti į gilią senovę ir išvysti jos palikimą. Ką pamatyti Larnakoje be architektūrinio paveldo taip pat tikrai rasite, juk ne veltui šis miestas garsėja savo augmenijos bei gyvūnijos grožiais. Net ir trumpos kelionės į Larnaką metu išvysite akį veriančių vaizdų, o prisiminimai išliks dar ilgam. 


  • Larnaka - lankytinos vietos - Hala Sulton Tekke mečetė
  • Larnaka - lankytinos vietos - Druskos ežeras
  • Larnaka - lankytinos vietos - Druskos ežeras
  • Larnaka - lankytinos vietos - Larnakos pilis
  • Larnaka - lankytinos vietos - Larnakos pilis
  • Larnaka - lankytinos vietos - Šv. Lozoriaus bažnyčia
  • Larnaka - lankytinos vietos - Europos aikštė
  • Larnaka - lankytinos vietos - Palmių alėja
  • Larnaka - lankytinos vietos - Kupranugarių ferma