Savaitgalio kelionės į Rygą, Latviją - ką pravartu žinoti?

Latvijos Respublika – valstybė Europos šiaurės rytuose, Baltijos jūros rytinėje pakrantėje. Latvija yra viena iš Baltijos šalių kartu su Estija ir Lietuva, kurios yra jos kaimynės iš šiaurės ir pietų. Rytuose Latvija ribojasi su Rusija, o pietryčiuose su Baltarusija. Jūros siena Latvija ribojasi su Švedija. Šalies sostinė – Ryga, į kurią savaitgalio kelionės yra dažnas pasirinkimas tarp turistų. Savaitgalio kelionė į Rygą populiari, nes nesukelia daug planavimo ar pasiruošimo rūpesčių. Ryga nutolusi vos 250 kilometrų nuo Lietuvos.

Poilsis Rygoje patogus tuo, jog atsiskaityti galima eurais, nes tai oficiali šalies valiuta, tad nereikia sukti galvos dėl valiutos keitimo ar kurso skaičiavimo. Bendrauti su vietiniais bus nesunku mokant rusų kalbą, čia ja šneka didžioji dalis gyventojų, nors oficiali kalba yra latvių. Mokantiems anglų kalbą gali kilti sunkumų, nes šia kalba galima susišnekėti kiek sunkiau, dažniausiai angliškai moka tik jaunimas.

Savaitgalis Rygoje nepareikalaus ir didelių rūpesčių dėl vizų, nes lietuvos piliečiams jų nereikia, o ir pati Latvija priklauso ES, todėl keliauti po šalį galite turėdami vos asmens tapatybės kortelę tik tam reikalui, jeigu keliaujate lėktuvu ar prireikus galėtumėte pateikti pervažiuojant valstybės sieną.

Kelionės į Rygą vykdomos lėktuvu kiekvieną dieną, autobusu bent keletą kartų į savaitę, o ir automobiliu nukeliauti galite vos per kelias valandas.  Pačioje Rygoje patogiausia keliauti autobusu, tačiau būtina pasidomėti tvarkaraščiu. Taip pat dažnas renkasi keliavimą taksi automobiliais, norint pasiekti reikiamą tašką greitai ir komfortiškai. Savaitgalis Rygoje atkeliavusiems be automobilio, bet norintiems pasidairyti po Rygą savarankiškai, galima išsinuomoti visiems žinomą „City bee“ automobilį.

Savaitgalio kelionė į Rygą vėlyvo pavasario ar ankstyvo rudens laikotarpiu yra geriausias pasirinkimas. Pavasario pradžioje ar rudens pabaigoje oras būna gana darganas ir lietingas, todėl toks metų laikas yra palankiausias kelionėms. Vidutinė oro temperatūra vasarą +24°C, tačiau lietus čia gana dažnas reiškinys. Žiemos Latvijoje drėgnos ir vėsios, termometro stulpelis dažnai nukrenta iki -10°C.

Sutaupykite:

1. Jeigu telefonas kelionės metu yra svarbus, patartina įsigyti vietinę telefono kortelę. Internetas šalyje puikus ir taip pigiau galėsite susisiekti, kad ir kur bebūtumėt.

2. Jūsų pasirinkimas ar palikti 10 procentų arbatpinigių kavinėse ar restoranuose, tačiau jeigu nuspręsite nepalikti, tai Latvijoje priimtina ir ne visos įstaigos jų tikisi. Taip pat įsitikinkite ar arbatpinigiai neįtraukti į sąskaitą, nes tai dažnai pasitaiko Latvijoje.

3. Keliaukite po miestą pėsčiomis. Taip sutaupysite ir liksite patenkinti atrastomis nuostabiomis vietomis, kurios yra pasislėpusios šiame krašte.

4. Rygoje yra daugybė muziejų ar kitų pramogų, kurias galite pamatyti nemokamai, praplėsti akiratį ir gerokai sutaupyti. Prieš keliaujant pasidomėkite iš anksto, kurie renginiai ar parodos vyks nemokamai, taip galėsite susiplanuoti laiką ir kelionės maršrutą.